Komfort, oszczędność czasu i pieniędzy
Komfort, oszczędność czasu i pieniędzy - nie ma potrzeby znoszenia i wnoszenia rowerów do garaży czy piwnic. Zaledwie kilka minut potrzeba na zaparkowanie i odebranie roweru.
Wizytówka twojego miasta
Rozwiązanie VeloLift może stać się wizytówką Twojego miasta.
Oszczędność miejsca
Oszczędność miejsca – na niewielkim obszarze możemy pomieścić nawet 120 rowerów. W dobie rosnących gwałtownie cen za m2 ziemi - zwłaszcza w centrum miast - jest to szalenie ważne pod względem ekonomicznym.

VELO LIFT
The clever lift

O nas

Dzięki współpracy miłośników rowerów wraz z młodą kadrą inżynierską powstał innowacyjny projekt, który rozwiązuje doskwierający problem braku odpowiednich miejsc do zaparkowania i przechowywania rowerów – wielopoziomowy parking VeloLift. Część z nas przesiada się na rowery ze względu na zdrowie, część przez zatłoczone ulice. Nieważny jest powód, istotne jest, iż rowerzystów przybywa, a chcąc dotrzymać kroku naszym potrzebom już dziś pomyślmy o innowacyjnych i atrakcyjnych rozwiązaniach. Wielopoziomowe parkingi pozwalają iść z duchem naszych potrzeb. Łączą one bezpieczeństwo przeciw kradzieżom, optymalne wykorzystanie przestrzeni miejskiej, ochronę przed niekorzystną pogodą. Wspólnie rozwijajmy infrastrukturę rowerową i twórzmy wizytówkę Twojego miasta.

VeloLift to nie tylko firma, to odpowiedź na palące potrzeby miejsc gdzie jesteśmy MY – rowerzyści.

O projekcie

VeloLift jest w pełni zautomatyzowanym parkingiem dla pojazdów rowerowych. Jest odpowiedni dla rowerów miejskich, górskich, dziecięcych, a także dla rowerów elektrycznych. VeloLift to wsparcie zdrowego stylu życia. Działajmy już dzisiaj z myślą o przyszłości!

Znajdujemy się obecnie w wyjątkowym momencie dla przyszłości regionów europejskich. Ponieważ obecny okres finansowy 2014-2020 dobiega końca, stajemy przed zadaniem nakreślenia nowej wizji polityki regionalnej.

Aby to zrobić, musimy odpowiedzieć na pytania:
  • Jak chcemy by wyglądały miasta i wsie naszych regionów?
  • W jaki sposób chcemy zapewnić bezpieczeństwo i wysoką jakość życia ich mieszkańcom?
  • Jak zagwarantować, by planowane przez nas inwestycje przyniosły nam wszystkim jak największe korzyści gospodarcze i społeczne?
To nigdy nie były proste pytania, ale dziś odpowiedź jest jeszcze trudniejsza. Pandemia COVID-19, która wstrząsnęła całym światem, postawiła przed nami zupełnie nowe wyzwania w zakresie ochrony zdrowia i zabezpieczenia ekonomicznego obywateli.

Unia Europejska stawia przed nami i naszymi inwestycjami bardzo ambitny cel. Nasza wspólna gospodarka ma stać się energooszczędna, nowoczesna i konkurencyjna do 2050 roku zgodnie z planem działania „Europejski Zielony Ład”. UE chce przeznaczyć na to bezprecedensowe środki finansowe, a więc z pewnością jest to szansa, z której musimy być gotowi skorzystać.

VeloLift to synonim zażegnania codziennych problemów dzięki szeregowi wielu rozwiązań z możliwością dostosowywania naszych produktów.

Propozycja nr 1
Piętrowy parking rowerowy
  • Nawet do 120 miejsc parkingowych dla rowerów w zamian za jedyne 6 miejsc parkingowych dla samochodów
  • Pełna automatyzacja procesu
  • Możliwość synchronizacji z już istniejącymi rozwiązaniami w miastach, np. PEKA w Poznaniu
  • Robiąca wrażenie, reprezentatywna wieża rowerowa
  • Dobrze widoczne z daleka miejsca reklamowe
  • Pełna dowolność w doborze elewacji – szklana, panele stalowe i inne
  • Rama wraz z elewacją wykonywane w kolorze określanym przez Klienta – pełna gama kolorystyczna
  • Oświetlenie – praktycznie nieograniczone możliwości, dobór w konsultacji z Klientem
Propozycja nr 2
Jednopoziomowy parking rowerowy
  • Kompleksowe rozwiązanie które można dopasować do warunków przepustowości transportowej w danej lokalizacji.
  • Pełna automatyzacja procesu
  • Możliwość synchronizacji z już istniejącymi rozwiązaniami w miastach, np. PEKA w Poznaniu
  • Pełna dowolność w doborze elewacji – szklana, panele stalowe i inne
  • Rama wraz z elewacją wykonywane w kolorze określanym przez Klienta – pełna gama kolorystyczna
  • Oświetlenie – praktycznie nieograniczone możliwości, dobór w konsultacji z Klientem
Zrealizujemy także spersonalizowane rozwiązania parkingowe dla Twojej lokalizacji dzięki wielowariantowości !

Rowerowa przyszłość

Najistotniejsze dokumenty dla społeczności rowerowej ukazujące kierunek, w którym władze Polski oraz Unii Europejskiej podążają w kontekście transportu rowerowego.

2009

Karta Brukselska – 2009 r.

Założenia:
  • Zwiększenie do 15% udziału rowerów w ruchu miejskim do 2020 r. oraz dalszego wzrostu po tej dacie
  • Zmniejszenie o 50% ryzyka wypadków z udziałem rowerzystów do 2020 r.
  • Opracowanie systemu parkingów rowerowych oraz polityki przeciwko kradzieży rowerów
  • Udział w projektach zwiększających wykorzystanie rowerów w dojazdach do szkoły i pracy
  • Inwestycje w celu poprawy i wzrostu turystyki rowerowej
2017

Europejska Strategia Rowerowa przyjęta na konferencji Velo-city w Arnhem-Nijmegen (Holandia) – 2017

Obejmuje ona poniższe działania:
  • Ruch rowerowy powinien być równoprawnym partnerem w systemie mobilności
  • Wzrost korzystania z roweru w UE średnio o 50% w latach 2019/2020 – 2030
  • Zmniejszenia o połowę liczby zabitych i ciężko rannych rowerzystów (w przeliczeniu na kilometry przejechane na rowerze) w latach 2019/2020 - 2030
  • Zwiększenie unijnych inwestycji w transport rowerowy do 3 mld euro w latach 2021-2027 i 6 mld euro w latach 2028-2034
  • Uwzględnienie ruchu rowerowego we wszystkich istotnych programach finansowanych przez Unię Europejską
  • Ustanowienie ogólnoeuropejskich ram politycznych i głównych zasad dla rozwoju infrastruktury rowerowej
  • Włączenie EuroVelo – europejskiej sieci tras rowerowych do transeuropejskich sieci transportowych
  • Integrację nowoczesnych technologii poprawiających bezpieczeństwo rowerzystów m.in. w przepisach dotyczących regulacji pojazdów, np. uwzględnienie ruchu rowerowego w systemie pomagającym kierowcy utrzymanie prędkości
  • Redukcję VATu z tytułu zakupu roweru dla państw członkowskich
2017

Plan Działania UE na rzecz transportu rowerowego - Europejski Komitet Regionów – 2017

Zmiany paradygmatu i planu działania UE na rzecz transportu rowerowego miałaby na celu wprowadzenia takich warunków, żeby w miastach i aglomeracjach miejskich transport w główniej mierze odbywał się przy użyciu rowerów, w drugiej kolejności środkami transportu publicznego, a dopiero na samym końcu przy użyciu prywatnych środków transportu. Komitet w swoim raporcie podkreśla potrzebę dążenia do większej dostępności przystanków transportu publicznego dla pieszych i rowerzystów, a także potrzebę stworzenia w punktach przesiadkowych bezpiecznych, powszechnie dostępnych i atrakcyjnych miejsc i parkingów dla rowerów oraz ewentualnych usług wspólnego korzystania z rowerów w ramach instrumentów programowania terytorialnego.

2021

Deklaracja Wiedeńska – 17.05.2021

Zaproponowano włączenie mobilności aktywnej i transportu publicznego do planowania przestrzennego i zagospodarowania przestrzennego. Powolne inicjatywy uliczne, które priorytetowo traktowałyby osoby podróżujące pieszo, rowerem lub trybami mikromobilności, takimi jak e-skutery, mogłyby zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza w starszych, bardziej ugruntowanych miastach europejskich. Jazda na rowerze jest czystym, bezpiecznym, zdrowym i zapobiegającym wyłączeniu społecznemu środkiem transportu, który przyczynia się do promowania aktywnego, zdrowszego stylu życia, zmniejszania zanieczyszczenia powietrza i hałasu oraz zwiększania spójności społecznej i równości. Należy podjąć wysiłki w celu zachęcania ludzi do kupowania i naprawiania rowerów tradycyjnych i elektrycznych.

2019

Uchwała nr 105 Rady Ministrów z dnia 24 września 2019 r. w sprawie przyjęcia Strategii Zrównoważonego Rozwoju Transportu do 2030 roku

Podstawowym celem polityki transportowej opracowywanej na poziomie miast powinno być dążenie do osiągnięcia zrównoważonej mobilności poprzez stworzenie warunków do sprawnego, efektywnego i bezpiecznego przemieszczania się osób i przewozu towarów przy ograniczeniu szkodliwego wpływu na środowisko naturalne i warunki życia mieszkańców oraz do poprawy dostępności komunikacyjnej w obrębie miasta i obszaru funkcjonalnego. W rozwiązaniu problemów związanych z redukcją zanieczyszczenia powietrza, emisji gazów cieplarnianych, hałasu i konsumpcją energii wskazany będzie wzrost różnych form podróży transportem niezmotoryzowanym i niskoemisyjnym, w tym pojazdów i jednostek z napędem alternatywnym. W tym celu niezbędny jest jednak rozwój infrastruktury transportowej oraz zaopatrzenie w paliwa alternatywne.

Dla użytkowników

Ochrona rowerów przed kradzieżami

Ochrona rowerów przed kradzieżami - parking jest czynny 24h pod stałym nadzorem kamer.

Ochrona rowerów przed warunkami atmosferycznymi

Ochrona rowerów przed warunkami atmosferycznymi - rowery są przechowywane w zamkniętym pomieszczeniu.

Rozwój zrównoważonego transportu miejskiego

Rozwój zrównoważonego transportu miejskiego. Łączenie różnych rodzajów komunikacji może być łatwiejsze niż kiedykolwiek - nowoczesne rozwiązanie, które może być wyznacznikiem mobilności w Twojej okolicy.

Komfort, oszczędność czasu i pieniędzy

Komfort, oszczędność czasu i pieniędzy - nie ma potrzeby znoszenia i wnoszenia rowerów do garaży czy piwnic. Zaledwie kilka minut potrzeba na zaparkowanie i odebranie roweru.

Przechowywanie dodatkowych przedmiotów

Przechowywanie dodatkowych przedmiotów – wraz z rowerem możesz zostawić kask, drobne zakupy, czy akcesoria rowerowe.

Oszczędności na paliwie

Każdy kilometr przejechany rowerem, który możesz bezpiecznie przechować, to zaoszczędzone na paliwie złotówki oraz mniejsza ilość zanieczyszczeń w powietrzu.

Oszczędność miejsca

Oszczędność miejsca – na niewielkim obszarze możemy pomieścić nawet 120 rowerów. W dobie rosnących gwałtownie cen za m2 ziemi - zwłaszcza w centrum miast - jest to szalenie ważne pod względem ekonomicznym.

Nowoczesna infrastruktura rowerowa

Dzięki projektowi VeloLift Twoje miasto może uzupełnić, poprawić lub stworzyć od nowa nowoczesną infrastrukturę rowerową. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu zachęcimy, by rowerami zaczęli jeździć także Ci niezdecydowani.

Korzyści zdrowotne

Korzyści zdrowotne z podróży rowerem: zmniejszasz stres, zyskujesz lepszą sylwetkę, lepiej śpisz, wzmacniasz serce i swój organizm, Twój wzrok regeneruje się oraz odpoczywa od ekranu smartfona, komputera, czy telewizora, wydzielają się hormony szczęścia, wzmacniasz mięśnie.

Wizytówka twojego miasta

Rozwiązanie VeloLift może stać się wizytówką Twojego miasta.

Poprawa wizerunku

Charakterystyczna wieża, razem z nieorganicznymi możliwościami kolorystycznymi konstrukcji i elewacji oraz możliwością iluminacji na elewacji może stać się miejscem zbiórki dla mieszkańców oraz punktem turystycznym.

Refinansowanie kosztów inwestycji

Dzięki przestrzeni reklamowej istnieje możliwość refinansowania kosztów inwestycji.

Dla samorządów

Europejski Zielony Ład (ang. European Green Deal) to strategia przekształcenia Unii Europejskiej w obszar, który jest neutralny klimatycznie. Założenia, które kryją się pod tym hasłem powstały w wyniku kryzysu klimatycznego oraz procesów degradacji środowiska, które są zagrożeniem zarówno dla Europy jak i dla reszty świata. Opracowany plan ma pomóc przekształcić Unię Europejską w nowoczesną, zasobooszczędną i konkurencyjną gospodarkę:

- która w 2050 r. osiągnie zerowy poziom emisji gazów cieplarnianych netto,
- w której nastąpi oddzielenie wzrostu gospodarczego od zużywania zasobów,
- w której żadna osoba ani żaden region nie pozostaną w tyle.

Komisja Europejska podjęła szereg działań ustawodawczych, aby dostosować unijną politykę klimatyczną, energetyczną, transportową i podatkową na potrzeby realizacji celu, jakim jest ograniczenie emisji gazów cieplarnianych netto do 2030 r. o co najmniej 55 proc. w porównaniu z poziomem z 1990 r.

ROWER – jako środek transportu stał się przedmiotem, który wiele z założeń Europejskiego Zielonego Ładu pozwoli wprowadzić nie powodując gwałtownych reperkusji gospodarczych, czy społecznych!


Green Deal jest szansą dla Polski, aby stać się gospodarką niskoemisyjną, tym samym rezygnując w części z wykorzystywania nieodnawialnych zasobów naturalnych. Zmniejszenie emisyjności naszej gospodarki będzie skupiało się na takich obszarach jak: transport, budownictwo, system energetyczny, przemysł, gospodarstwa domowe. Na potrzeby Europejskiego Zielonego Ładu powstał Fundusz na Rzecz Sprawiedliwej Transformacji, który w grudniu 2019 roku dysponował budżetem 40 mld. euro. Obecny kierunek rozwoju oraz ilość środków przeznaczonych na to przez UE daje możliwość pozyskania pieniędzy na inwestycje, które będą miały pozytywny wpływ na użytkowanie roweru jako środek transportu.

Jako marka VeloLift wierzymy, że ze względu na rosnące ceny paliw, zatłoczone miasta oraz naszą coraz większą świadomość na temat zdrowia i ekologii, kwestią czasu jest potrzeba rozbudowy infrastruktury rowerowej w Polsce. Uważamy, iż obecne podejście Unii Europejskiej do transportu rowerowego daje świetną okazję do tego, aby skorzystać z dofinansowań i podnieść komfort życia w polskich miastach na poziom wyżej.

Ale gdzie ten parking?

Rower jest jedynym środkiem transportu, który uznano za w 100% przyjazny zarówno dla klimatu, jak i ochrony środowiska. Przez to stał się on obiektem bardzo mocnej promocji w UE. Do najbardziej istotnych wyzwań, z którymi kraje UE muszą się zmierzyć w celu spełnienia idei zrównoważonego transportu zaliczono:

„(…)brak miejsca do przechowywania roweru zniechęca do jego posiadania i korzystania z niego, nawet w przypadku gdy obecna jest dobrze rozwinięta sieć rowerowa. Mimo to parkingi rowerowe to najbardziej pomijane części infrastruktury rowerowej(…)”

„(…) przechowalnie powinny być lokalizowane zwłaszcza w rejonie dworców kolejowych i wszędzie tam, gdzie popyt na miejsca parkingowe dla rowerów przekracza podaż dostępnych miejsc na parkingi dla rowerów, a rowery są pozostawiane średnio na dłużej niż 4 godziny. Organizacja przechowalni powinna jednoznacznie identyfikować właściciela roweru i uniemożliwiać dostęp osobom postronnym. Należy zapewnić stały monitoring przechowalni a dostęp do niej umożliwiać przy pomocy klucza elektronicznego, rejestrującego każdorazowe wykorzystanie i identyfikację użytkownika(…)”

„(…) potrzebę dążenia do większej dostępności przystanków transportu publicznego dla pieszych i rowerzystów, a także potrzebę stworzenia w punktach przesiadkowych bezpiecznych, powszechnie dostępnych i atrakcyjnych miejsc i parkingów dla rowerów oraz ewentualnych usług wspólnego korzystania z rowerów, w ramach instrumentów programowania terytorialnego (…)”


Parking w ujęciu łańcucha intermodalnego

Z badań opinii społecznej przeprowadzonych dla Renault Polska przez Instytut badania opinii społecznej Kantar TNS wynika, że 92% mieszkańców Polskich miast uważa, że żeby poprawić jakość powietrza konieczna jest zmiana nawyków transportowych z obecnie wybieranych samochodów na rzecz środków transportu o znikomej presji na środowisko.

Eksperci tworzący Polityki Rowerowe w różnych regionach Polski zauważyli, że:
  • Rower wykorzystywany jest przede wszystkim jako środek transportu na dystansie od 1 do 10 km
  • Na dystansie do 7,5 km w mieście rower jest szybszy niż samochód
  • 30% podróży w mieście odbywa się na odległość do 3 km, połowa na odległość do 5 km, czyli znaczna ich część z powodzeniem mogłaby zostać zastąpiona przejazdami rowerowymi
  • Na większe odległości praktyczną alternatywą przejazdów samochodami stanowią podróże realizowane w ramach systemu „Rower + Kolej”
  • Jazda rowerem może odgrywać znaczącą rolę w dłuższych podróżach, jako sposób na poprawę dostępności do środków transportu zbiorowego. W tym celu niezbędne jest stworzenie odpowiedniej infrastruktury na styku etapów podróży

Aby wypełnić lukę w transporcie intermodalnym i zachęcać ludzi do korzystania w jak największym stopniu z rowerów instytucje zarządzające miastami, gminami itd. muszą zadbać o parkingi rowerowe, które będą gwarantowały bezpieczeństwo i dostępność przez 24h. VeloLift to gotowe rozwiązania, które czeka do wdrożenia w Twoim mieście!

Czy wyzwaniem jest zapewnienie parkingów rowerowych tylko w ujęciu transportowym?

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) 61,6 proc. gospodarstw domowych w Polsce posiada rower. W domach zamieszkanych przez minimum cztery osoby jest to prawie 77 proc. Uwagę zwraca również aktywność osób, które są w wieku emerytalnym. Według GUS blisko połowa gospodarstw, w których mieszkają emeryci, posiada jednoślad (47,5 proc.). Najwięcej osób na rowerach można spotkać we wschodnim regionie kraju (70,1 proc. miejsc zamieszkania), a najmniej w części południowej (52,1 proc.).

W liczbach – 14 500 000 gospodarstw domowych (dane z 2020r.) co pozwolą oszacować liczbę rowerów w Polsce na poziomie ok. 8 990 000.

Powstaje pytanie – gdzie te rowery trzymać? My wiemy! W parkingu od VeloLift !

Deweloperzy, spółdzielnie

Świadomość dotycząca zdrowego stylu życia oraz naszego wpływu na ekologię zwiększa się z każdym rokiem. Powoduje to, iż osoby chcące kupić mieszkanie coraz częściej biorą pod uwagę dostępność miejsc, w których będą mogli bezpiecznie i wygodnie przechowywać swoje rowery. Szczególnie w dużych miastach rower nie jest wyłącznie rekreacją, lecz staje się popularnym środkiem transportu. Przy codziennym użytkowaniu roweru ważne jest, aby jego parkowanie było szybkie, wygodne i przede wszystkim bezpieczne. W niektórych miastach miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego narzucają deweloperom konkretne liczby miejsc na jednoślady. Parking VeloLift jest świetnym rozwiązaniem dla nowo powstających bloków mieszkalnych oraz osiedli. Parking ten umożliwia oszczędność miejsca wewnątrz budynku, pozwalając deweloperom zagospodarować tę przestrzeń w inny sposób.

Parkingi w formie wieży rowerowej to świetne rozwiązanie dla osiedli mieszkaniowych i bloków, w których brakuje rowerowni. VeloLift pomieści o wiele więcej jednośladów niż wiata na rowery, dodatkowo gwarantuje lepszy wygląd oraz komfort większej grupie cyklistów. Ma także korzystny wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców bloków mieszkalnych. Właściciele rowerów często pozostawiają swoje jednoślady na klatkach schodowych, co może utrudnić ewentualną ewakuację podczas pożaru. Faktem jest też to, że posiadając własne stanowisko postojowe dla samochodów w garażu (np. podziemnym) nie zawsze administracja wyraża zgodę na pozostawianie tam swoich dwóch kółek. Często jedynym miejscem, gdzie możemy pozostawić swój ekologiczny pojazd jest mała komórka lokatorska, z której wyprowadzanie jednośladu jest uciążliwe. Wierzymy w to, że łatwość i szybkość odbierania i parkowania naszych rowerów przyczyni się do ich częstszego użytkowania, a więc do poprawy naszego zdrowia, finansów, samopoczucia i jakości powietrza, którym oddychamy.

W przypadku deweloperów biurowców wybudowanie parkingu VeloLift jest wymierną korzyścią. Wspierają one bowiem budownictwo zrównoważone, które uwzględnia aspekty ekonomiczne, środowiskowe oraz społeczne budynków. VeloLift przyczynia się do uzyskania wielokryterialnych certyfikatów takich jak BREEAM, czy LEED ze względu na ich innowacyjność, efektywne zagospodarowanie terenu, czy wsparcie ekologicznego transportu

Coraz częściej globalne koncerny wynajmujące biura szukają dla siebie siedzib, które posiadają w/w certyfikaty. Robią to ze względu na energooszczędność budynków, z którą wiążą się niższe koszty eksploatacji. Inwestycja w nowoczesny parking VeloLift szybko może przynieść zyski dzięki niższym kosztom użytkowania poprzez dobór instalacji paneli fotowoltaicznych czy wykorzystanie elewacji parkingu jako miejsca reklamowe. Dodatkową korzyścią z zewnętrznych parkingów rowerowych VeloLift może być odpłatne udostępnianie miejsc rowerowych dla osób, które nie są bezpośrednio użytkownikami budynku inwestora.

Akcesoria dodatkowe

Wieżę parkingową można dodatkowo wyposażyć w:
  • stacje naprawy rowerów
  • ładowarki do rowerów – boksy na baterie rowerowe z możliwością ładowania dowolnego typu baterii (boksy wmontowane są w boczną ścianę wieży lub ustawione pod wiatą zlokalizowaną przy bocznej elewacji)
  • paczkomaty – ustawione przy bocznej elewacji wieży rowerowej
  • panele fotowoltaiczne na dachu wieży
  • panele fotowoltaiczne na wiacie nad boksami do ładowania baterii
  • reklamy – naklejane bezpośrednio na szyby
  • oferujemy pełne wsparcie przy wdrażaniu innych rozwiązań zaproponowanych przez Klienta

Polityka rowerowa

Po kliknięciu w wybrane województwo pojawią się załączniki dotyczące polityki rowerowej danego obszaru.

FAQ

Poniżej odpowiadamy na najczęściej nurtujące Państwa pytania dotyczące naszego innowacyjnego systemu przechowywania rowerów.

Czy mój rower może zostać uszkodzony w parkingu?

Twój rower nie zostanie uszkodzony w parkingu. Jest on zaprojektowany tak, aby nie było możliwości kontaktu Twojego roweru z innym rowerem lub konstrukcją obiektu, o ile jego gabaryt nie jest większy niż ten przedstawiony na rysunku w pkt 4. By jeszcze bardziej dbać o bezpieczeństwo oraz bezawaryjność pracy parking wyposażony jest w liczne czujniki. Dla pewności parkingi są testowane z różnymi rozmiarami i rodzajami rowerów przed ich udostępnieniem do ogólnego użytku.

Ile czasu trwa pozostawienie oraz odbiór roweru z parkingu?

Każdy z procesów – parkowanie oraz odbieranie roweru – trwa poniżej 30 sekund.

Czy jest limit czasowy parkowania roweru?

Brak lub występowanie limitu czasowego uzależnione jest od warunków korzystania z parkingu określonego przez Właściciela parkingu. W większości przypadków limit czasowy nie występuje, a koszt parkowania jest proporcjonalny do czasu korzystania z usługi przechowywania roweru.

Czy każdy rower może zostać zaparkowany w VeloLift?

Tylko rowery, których konstrukcja umożliwia swobodne prowadzenie roweru w przód i w tył mogą korzystać z parkingu VeloLift (koła nie blokują się przy prowadzeniu roweru). Maksymalne gabaryty roweru nie mogą być większe niż te przedstawione na rysunku poniżej.

Czy muszę być pełnoletni, aby zaparkować rower?

Bycie osobą pełnoletnią nie jest wymagane, aby korzystać z parkingu.

Czy parking jest całodobowy?

Korzystanie z parkingu jest możliwe przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu.

Czy parking jest ekologiczny?

Parking jest ekologicznym rozwiązaniem, ponieważ zachęca ludzi do korzystania z bezemisyjnego transportu, jakim jest rower. Dodatkowo obiekt może być wyposażony w panele fotowoltaiczne, które powodują, że jest on niemalże samowystarczalny pod względem energetycznym.

Czy jest możliwość, że ukradną mój rower lub jego akcesoria?

Nie ma możliwości kradzieży roweru lub jego akcesoriów ze względu na brak możliwości dostępu do wnętrza parkingu przez osoby niepowołane.

Kontakt



Inneger Sp. z o.o.

ul. Serbska 17/6
61-696 Poznań

NIP: 972-133-01-23

TELEFON: +48 516 976 606
E-MAIL: biuro@velolift.pl